Meme kanserinde erken tanıya dikkat çekildi

3 Kasım 2018 by admin0
meme-cerrahisi-erken-tani-bilgilendirme.jpg

BURSA,(DHA) – MEDİCANA Bursa Hastanesi tarafından Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği ( Onkoday) ve Bursa Balat Lions Kulübü üyelerine Meme Kanseri Farkındalık semineri gerçekleştirildi. Seminerde erken tanıya dikkat çekildi.

Medicana Bursa Hastanesi tarafından Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği ( Onkoday) ve Bursa Balat Lions Kulübü üyelerine geçtiğimiz gün seminer verildi. Medicana Bursa Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ersoy Taşpınar, meme kanseri risk danışmanlığı ve meme kanseri cerrahisinde güncel gelişmeler hakkında, Medicana Bursa Hastanesi Radyoloji Uzmanı Dr. Kadir Hacıkurt, meme kanseri teşhisinde modern teknoloji ve yöntemleri konusu hakkında ve Onkoday Başkanı Füsun Önen de tedavi sürecinde rehabilitasyon hakkında sunumlar gerçekleştirdi.

meme kanseri hürriyet gazetesi ekinden
Medicana Bursa Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ersoy Taşpınar burada yaptığı açıklamada, “Meme Taramasının meme kanserine bağlı ölüm oranını %25-30 oranında azalttığı saptanmıştır. Ölüm oranının azalmasında kanser hakkındaki farkındalığın artması ve dolayısıyla erken tanı ile erken evrede teşhis konması etkili olmaktadır. Erken tanıda amaç, toplumda sık görülen ve erken tanındığı zaman yapılacak tedavi ile hastalığın tamamen yok edilme şansı yüksek olan kanser türleri üzerine yoğunlaşmaktır. Tanısı erken konulabilen, dolayısıyla tedavi şansı daha yüksek olan ve toplumda en sık görülen kanserler arasında kadınlarda meme kanseri ve rahim ağzı kanseri geliyor. Erkeklerde ise prostat kanseri ve hem erkek hem kadınlarda ise kalın barsak kanseri ve deri kanserleri bu gruba giren kanser türleridir. Erken tanı önemlidir” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
FARKINDA OL, GEÇ KALMA

WE CARE, WE CAN

0-224-970-0101


İLETİŞİM HATTI

Op. Dr. Ersoy Taşpınar, uzman bir ekip çalışmasıyla her türlü genel cerrahi işlemleri yüksek başarı oranıyla gerçekleştirmektedir.
Copyright by Bursa Web Tasarım 2018. Site içeriğinde bulunan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, bu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.Copyright by Bursa Web Tasarım 2018. Site içeriğinde bulunan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, bu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.