Memede Şekil Bozuklukları

Memelerinizde bir asimetri veya şekil bozukluğu fark ettiyseniz kendi kendinize meme muayenesi yapmanızda fayda vardır.
http://memecerrahisi.com.tr/wp-content/uploads/2018/02/meme-sekil-bozukluklari-1500x1000.jpg
http://memecerrahisi.com.tr/wp-content/uploads/2018/02/meme-sekil-bozukluklari-1500-1000.jpg

Memede Şekil Bozuklukları

Title:

Description:

meme-sekil-bozukluklari-1500x1000
meme-sekil-bozukluklari-1500-1000

Memede Şekil Bozuklukları

Memelerinizde bir asimetri veya şekil bozukluğu fark ettiyseniz kendi kendinize meme muayenesi yapmanızda fayda vardır.

Küçük Meme

Özellikle genç kızlarda ciddi ruhi sıkıntıya neden olabilecek bu durum pek çok kez buluğ çağı bittikten sonra tam gelişimin tamamlanması ile, kilo alma ve doğum yapma ile ortadan kalkar.

Büyük Meme

Genelde 800 gram üzerinde olan meme dokusu büyük olarak kabul edilir. Makromasti, eğer 1200 gr üzerinde ise dev meme (Gigantomasti) olarak adlandırılır.

Erkekte Meme Gelişimi

Doğumsal olarak karşılaşılabilen, anatomik ( Şekilsel) bir sorundur. Görünümü etkilediği gibi, emzirme döneminde meme başının dışarıya çıkmaması, bebeğin memeyi emememesine sebep olabilir.

İçeri Çekik Meme Başı

Östrojen hormonu kadınlık fonksiyonlarını belirleyen en önemli hormondur. Yumurtalıklardan bol miktarda salgılanan östrojen, en güçlü etkisini kadının üreme fonksiyonuna sahip olduğu yaş döneminde gösterir.

Memede şekil bozukluğu tedavisi

Memenin tamamen olmadığı ya da az geliştiği durumlarda, meme altı kas dokusu varsa, meme protezinin kas altına yerleştirilmesi büyük oranda güzel görünüm sağlar. Meme başı da yok ise o da ikinci bir seansta oluşturulabilir. Bu durumlar genellikle genetik bir bozukluğa bağlıdır. Poland sendromu dediğimiz vakalarda meme altı göğüs kası da yoktur ve aynı taraf elde de bazı deformiteler eşlik edebilir. Çok zayıf ve atrofik derili kişilerde meme protezinin kas altına konulması gerekir. Bu durumda sırt ya da karından doku nakli gerekir. Bu da daha uzun iyileşme süreci ve ek şekillendirme işlemlerinin yapılması anlamına gelir.

Category
Hizmetler
Servis
Genel Cerrahi
Hizmet Maliyeti
0224 970 0101 numaradan bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
FARKINDA OL, GEÇ KALMA

WE CARE, WE CAN

0-224-970-0101


İLETİŞİM HATTI

Op. Dr. Ersoy Taşpınar, uzman bir ekip çalışmasıyla her türlü genel cerrahi işlemleri yüksek başarı oranıyla gerçekleştirmektedir.
Copyright by Bursa Web Tasarım 2018. Site içeriğinde bulunan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, bu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.Copyright by Bursa Web Tasarım 2018. Site içeriğinde bulunan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, bu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.