Meme Kanserinde Klavuzlar

21 Eylül 2018 by admin0
meme-kanseri-klavuz-1200x675.jpg

MEME CERRAHİSİ EKİBİ OLARAK NCCN GUİDE LİNE KLAVUZLARINI TAKİP EDEREK HASTALARIMIZI DEĞERLENDİRİP TEDAVİ EDİYORUZ.

Hasta bakımı, araştırma ve eğitime yönelik 27 önde gelen kanser merkezinin kar amacı gütmeyen bir ittifakı olan Ulusal Kapsamlı Kanser Ağı (NCCN®), kanser hastalarının kalitesini, etkinliğini ve verimliliğini arttırmaya kendini adamış bir platformdur.

NCCN, klinisyenlere kanser yönetiminde karar vermeyi yönlendirmeye yardımcı olabilecek araçlara ve bilgiye erişim sağlamak için bir dizi program sunmaktadır.

Onkolojide NCCN Klinik Uygulama Kılavuzları (NCCN Guidelines®)

Son 25 yılda NCCN, kanser bakım kalitesini iyileştirmek için entegre bir araç paketi geliştirdi. Onkolojideki NCCN Klinik Uygulama Kılavuzları (NCCN Guidelines®), tüm hastalarda en iyi sonuçlara yol açması muhtemel olan önleyici, tanısal, tedavi edici ve destekleyici hizmetlerin alınmasını sağlamak için kanıta dayalı, konsensüs odaklı yönetim belgeleridir.

NCCN Guidelines®, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hastaları etkileyen kanserlerin yüzde 97’sine uygulanan ardışık yönetim kararlarını ve müdahaleleri detaylandıran kapsamlı bir kılavuzlar dizisidir. Ek olarak, ayrı kılavuzlar bazı önemli kanser önleme ve tarama konularının yanı sıra destekleyici bakım hususları için öneriler sunar.

NCCN, türetildikleri anda mevcut olan en iyi kanıtlara dayalı öneriler sunar. Yeni veriler sürekli olarak yayınlandığından, NCCN Rehberinin de güncel klinik uygulama standartlarını ekleyebilecek veya değiştirebilecek yeni verileri ve klinik bilgileri yansıtacak şekilde sürekli olarak güncellenmesi ve revize edilmesi önemlidir.

NCCN, kanser bakımında klinik politika için kabul gören bir standarttır ve herhangi bir ilaç alanında mevcut olan en kapsamlı ve sık güncellenen klinik uygulama kılavuzlarıdır.

NCCN Rehberinin amacı, hekim, hemşire, eczacı, hasta ve aileleri de dahil olmak üzere, kanser bakımına dahil olan bireylerin karar verme sürecine yardımcı olmaktır.

NCCN Kılavuzları, 27 NCCN Üye Kurumundan 1.275’i aşkın klinisyen ve onkoloji araştırmacısını içeren 54 ayrı panel tarafından geliştirilmiş ve güncellenmiştir. Bu panel üyeleri, hem klinisyenler hem de araştırmacılar olan multidisipliner, hastalığa özgü alt uzmanlardır.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
FARKINDA OL, GEÇ KALMA

WE CARE, WE CAN

0-224-970-0101


İLETİŞİM HATTI

Op. Dr. Ersoy Taşpınar, uzman bir ekip çalışmasıyla her türlü genel cerrahi işlemleri yüksek başarı oranıyla gerçekleştirmektedir.
Copyright by Bursa Web Tasarım 2018. Site içeriğinde bulunan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, bu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.Copyright by Bursa Web Tasarım 2018. Site içeriğinde bulunan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, bu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.